Program exkurzí, středa odpoledne 7. září 2016

 

A - Plavba lodí a návštěva hřebčína: Baťův kanál Spytihněv - Napajedla

Plavba lodí spojená s prohlídkou historického hřebčína v Napajedlích s tradičním chovem koní začíná u plavební komory ve Spytihněvi a po cca 40 minutách končí v Napajedlích. Procházka k hřebčínu trvá 10 min. Exkurze je zakončena hodinovou prohlídkou hřebčína, který byl založen roku 1886 Aristidem Baltazzim. Prohlídka je provázena komentářem pana Plichty. Cesta z/do Luhačovic je zajištěna autobusem.

 

B - Návštěva hřebčína a plavba lodí: Napajedla - Baťův kanál Spytihněv

Reverzní varianta výletu A bude zahájená hodinovou prohlídkou hřebčína v Napajedlích s poutavým komentářem  pana Plichty. Pak bude následovat  procházka k přístavišti a čtyřicetiminutová plavba výletní lodí Morava až do plavební komory Baťova kanálu ve Spytihněvi. Cesta z/do Luhačovic je zajištěna autobusem

 

C - Odborná prohlídka provozů firmy Rudolf Jelínek ve Vizovicích

Areál společnosti prošel nedávno kompletní rekonstrukcí, která mu vrátila podobu ze 30. let minulého století, tzn. z období, kdy firmu vlastnil pan Rudolf Jelínek. Během odborné exkurze proběhne představení destilační kolony firmy Arnold Holstein, součástí je dále prohlídka muzea, expozice whisky, egalizace (obří sudy), stáčírny,  rektifikace a kvasírny. Exkurze zahrnuje ochutnávku tří vzorků.

 

D - Prohlídka lázní Luhačovice 

Jedinečné přírodní prostředí Luhačovic inspirovalo architekta Dušana Jurkoviče k vytvoření zcela unikátního souboru staveb ve stylu lidové secese. Jeho stavby se staly neodmyslitelnou součástí místních lázní a zásadně ovlivnily celý urbanismus města. Luhačovické turistické a informační centrum organizuje prohlídku města s průvodcem, která je náplní tohoto výletu. Dále pak místní infocentrum nabízí řadu dalších programů, představujících např. místní léčebné prameny, kolonádu, Vincentku či Jurkovičův dům.

 
E - Individuální program
 

Hotel Harmonie nabízí mimo jiné profesionální služby pro celkovou regeneraci organismu. Nabídka služeb  je k dispozici na webových stránkách hotelu. K dalším tipům pro příjemně strávené středeční odpoledne patří možnost koupání na přehradě Pozlovice, koupání u přehrady na koupališti Duha nebo turistické výpravy do blízkého okolí.  Více informací podá Turistické a informační centrum města.

 

 

    Generální partneři  

     Hlavní partneři     
  Partneři  

 

Optimalizováno pro Mozilla Firefox 45.0       webmaster: spmrika